Środa, Luty 1
Gadżety Darmowe Logo
  1. Gadżety Darmowe
  2. Promocje
  3. Trampolina - czy warto kupić?

Trampolina - czy warto kupić?

Trampoliny ogrodowe od kilku lat należą do najpopularniejszych elementów wyposażenia ogrodu. Skakanie może okazać się świetną rozrywką zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Co może dać nam skakanie na trampolinie i czy warto kupić ją do swojego ogrodu?

Mogłoby się wydawać, że trampolina to jedynie narzędzie do wysokiego skakania dla dzieci i po prostu przyjemna forma spędzania wolnego czasu. Jednak trampolina to znacznie więcej niż tylko rozrywka. Oto co kryje za sobą wesołe odbijanie się od elastycznego materiału.

Sposób na zabawę na świeżym powietrzu

Niestety współcześnie coraz trudniej zachęcić dzieci do zabawy na świeżym powietrzu. Przed erą ekranów dzieciaki potrafiły bawić się na zewnątrz do zmierzchu, natomiast obecnie czasami trudno je odciągnąć od komputera czy smartfona. Dlatego potrzebna jest odpowiednia zachęta dla najmłodszych, żeby ruszyć się z domu i zaczerpnąć trochę świeżego powietrza. Trampolina ogrodowa to nie tylko sposób na wyciągnięcie dziecka z domu, ale też porządna dawka ruchu na świeżym powietrzu.

Czy na trampolinie można się odchudzać?

Jak najbardziej! Skakanie to świetna forma ćwiczeń, w szczególności cardio. Dlatego dla polepszenia formy, skakanie zaleca się zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Tego rodzaju ruch poprawia wydatnie krążenie i wzmacnia mięśnie. Cykliczne ruchy wpływają dobrze na nogi oraz ramiona, choć tak naprawdę podczas skakania pracuje całe nasze ciało. W ten sposób stosunkowo szybko możemy wypracować u siebie wytrzymałość, bez konieczności wizyt na siłowni. A w gratisie czeka na nas przednia zabawa. 15 minut skakania na trampolinie pozwala spalić do 250 kalorii! W salonach fitness spotkamy wiele zestawów ćwiczeń, które z powodzeniem możemy wykonywać na trampolinie ogrodowej.

Bezpieczna zabawa dla każdego

Częstym zarzutem wobec trampolin jest niebezpieczeństwo niewłaściwego upadku podczas wyskoku. Dlatego wybierając trampolinę do ogrodu należy dokładnie sprawdzić wytrzymałość sprzętu. Czym powinna cechować się solidna trampolina? Przede wszystkim stabilną konstrukcją. Stal, z której zbudowane jest rusztowanie powinna być ocynkowana, mocna i odporna na przeciążenia. Warunkiem koniecznym jest też mocna i przede wszystkim wysoka siatka. To uchroni zarówno dzieci, jak i dorosłych przed upadkiem na twardą ziemię. Wszelkie twarde elementy, na które może upaść użytkownik, powinny być należycie schowane i osłonione. Maszty oraz siatka muszą być w pełni bezpieczne. Warto zwrócić też uwagę na liczbę sprężyn. Im znajdziemy ich więcej, tym pewniejsza i solidniejsza powinna być nasza trampolina ogrodowa.

Gadżety Darmowe

Gadżety Darmowe

„My Symbol of Joy” Czytaj poprzedni

„My Symbol of Joy”

Przetestuj 1 ze 100 zestawów od Nivea! Czytaj następny

Przetestuj 1 ze 100 zestawów od Nivea!

Komentarze

Dla Ciebie

Konkurs Bohaterowie Prania!
Konkurs pełen przyjemności
Już w grudniu przetestuj Lovi!

Polecamy

Empatia - czym właściwie jest?
Dieta FMD  – dieta, która uzdrawia i odmładza

Kategorie

Popularne tagi